يكشنبه1 ارديبهشت 1398                         ???? ???? ?? ?? ???????  
 
 
بازدید: 4163 تن
 

يك نفر در بادكوبه خواب پنبه‌دانه مي‌بينيد!


الهام علي‌اوف، رييس جمهور واحد استعمار ساخته‌ي آذربايجان(اران)، در گامي گستاخانه، خود را «رهبر همه‌ي آذربايجاني»‌ها ناميده است.
با فروپاشي اتحاد شوروي در سال 1370 خورشيدي (1991 ميلادي)، واحدي به نام جمهوري آذربايجان سر برآورد و خيلي زود سران اين جمهوري، خود را به زيرپناه آمريکا و غرب کشاندند و براي «دل‌ربايي» هر چه بيش‌تر از غرب، درهاي دشمني با ايران را گشودند. در حالي که اين واحد سياسي، مولود تحميل دو قرارداد گلستان و ترکمان‌چاي از سوي روسيه‌ي تزاري با هم‌گامي دولت بريتانيا بر ملت و دولت ايران است که امروزه، ديگر اعتبار ندارد.
چندي است که حکومت بادکوبه با اعلام روز 31 دسامبر به عنوان روز همبستگي آذربايجاني‌ها، به اشاره اربابان، به خيال خام گسترش ارضي افتاده است. در پيام امسال الهام علي‌‌اوف که از خبرگزاري رسمي اين جمهوري به نام «آذرتاج» و تلويزيون حکومتي بادکوبه نيز پخش شده آمده است:
«هم‌وطنان عزيز! هم‌تباران محترم!... موجوديت دولت مستقل آذربايجان، شرايط گسترده‌اي را براي تقويت هر چه بيش‌تر اتحاد ملي ميان آذربايجاني‌هاي دنيا و سازمان‌دهي هم‌وطنانمان فراهم مي‌کند. در همين حال، هم‌تبارانمان در خارج از کشور نيز براي توسعه کشورمان و ياري رساندن به حل مشکلاتي که بروز مي‌کند، تلاش مي‌کنند. مثمرثمر شدن اين ياري‌رساني در سايه اتحاد مستحکم، انسجام و سازمان‌دهي مطلوب هم‌وطنانمان امکان‌پذير است. به همين علت نيز دولت آذربايجان نيز به امر سازمان‌دهي دياسپورا (جمعيت ذي‌نفوذ در خارج از کشور) اهميت زيادي مي‌دهد و به اين روند کمک همه‌جانبه مي‌نمايد.»
علي‌اوف، مي‌‌افزايد:
«خوشحال‌کننده است که انديشه‌ها و ارزش‌هاي ملي ـ معنوي آذربايجان‌گرايي در ميان هم‌وطنان در خارج از کشور به تدريج بيش‌تر ريشه مي‌دواند. آن‌ها در کشورهاي محل سکونتشان به موازات جاي گرفتن در جايگاه‌هاي مهم سياسي ـ اجتماعي، فرهنگي و شغلي، براي شناساندن آذربايجان به دنيا و جلوگيري از توطئه‌هاي ايدئولوژيک عليه کشورمان سهم خود را ايفا مي‌کنند! باور دارم که سازمان‌هاي دياسپورايمان بايد در آينده نيز مساعي خود را در اين زمينه افزايش دهند، پتانسيل فکري و منابع مادي خود را متحد سازند و روابط خود را با نمايندگي‌هاي ديپلماتيکمان در کشورهاي خارجي توسعه دهند.»
بايد دانست که اين گروه‌هايي را که علي‌‌اوف و دار و دسته‌‌اش از آن‌ها نام مي‌برند، گروه‌هايي هستند که زير نام شاخه‌هاي سازمان «داگ» (کنگره‌ي به اصطلاح آذربايجاني‌هاي جهان) از سوي سازمان اطلاعات جمهوري آذربايجان (اران)، هدايت شده و از منابع دولتي اين جمهوري، تغذيه مي‌شوند.
آن‌ها، با پول‌هاي بادآورده‌ي نفتي و با حمايت همه‌جانبه‌ي غرب و اسرائيل، روز و شب در حال توطئه عليه تماميت ارضي ايران هستند. آن‌ها، با جعل تاريخ، حقايق را دگرگونه به مردم خود و به ويژه به دانش‌آموزان و دانش‌جويان، نشان مي‌دهند. تا جايي که با چاپ اطلس جغرافيايي جعلي از شاهنشاهي صفوي، آن را «کشور آذربايجان» مي‌نامند و...
حال چرا برابر اين ژاژخوايي‌ها و زياده‌طلبي‌ها، سکوت مي‌‌شود، جاي پرسش بسيار دارد؟!
ما فرض را بر آن مي‌گذاريم که آقاي وزير امور خارجه که تازه‌کار هستند، از اين مسايل بي‌خبرند که اميد است با خواندن اين مطلب و مطالب بسيار ديگر بر روي «ديدارگاه‌ها» (سايت‌ها)، از اين مساله مهم و حياتي، باخبر گردند و واکنش نشان دهند.فرستادن دیدگاه ها
نام ونام خانوادگی:
ایمیل:    
دیدگاه ها:   
 
 
  ??????? ?????:
 
 
 
     ??????????????: 
 
ريشه و تبار مردم آذربايجان

« پان تركيسم و وحدت ملي ایران »

اشغال و قتل عام تبريز توسط تركان عثماني (993-986 ق) [964-957 خ]

پان تركيسم و وحدت ملي ايران (بخش نخست)

همه مردم فلات ايران، از يك ريشه‎اند